Espoo

Opetuspaikkamme Espoossa lukuvuonna 2018–2019:

  • Espoon keskus, Kirkkojärven koulu (Kotikyläntie 6)
  • Kilo, Kilonpuiston koulu (Kilonpuisto 5)
  • Laajalahti, Laajalahden koulu (Elisenvaarankuja 9) – UUSI
  • Latokaski, Kantokasken koulu (Kaskisavu 4)
  • Leppävaara, Ruusutorpan koulu (Leppävaarankatu 24)
  • Lintuvaara, Lintumetsän koulu (Lintumetsäntie 10) – UUSI
  • Mankkaa, Mankkaanpuron koulu (Vanhan-Mankkaantie 17)
  • Niittykumpu, Niittykummun koulu (Niittyportti 3) – UUSI
  • Nöykkiö, Martinkallion koulu (Martinkallio 2)
  • Opinmäki, Espoo International School (Lillhemtintie 1) – UUSI
  • Saunalahti, Saunalahden koulu (Brinkinmäentie 1)
  • Tuomarila, Tuomarilan koulu (Puistotie 13)
  • Ymmersta, Ymmerstan koulu (Ristihaantie 5) – UUSI

Lukujärjestyksessä ilmoitetaan instrumentin koko opetusaika kyseisenä iltana. Täytäthän ilmoittautumislomakkeelle toiveen kellonajasta ja tunnin kestosta.

Espoon keskusKiloLaajalahtiLatokaskiLeppävaaraLintuvaaraMankkaaNiittykumpuNöykkiöOpinmäkiSaunalahtiTuomarilaYmmersta

ESPOON KESKUS / Kirkkojärven koulu

 

TIISTAI (Sini-Maaria Virolainen)

18.00-19.00  Popkuoro 7–11v.
19.40-20.30  Poplauluryhmä, aikuiset
15.30-20.00  Poplaulu, yksityisopetus
15.30-20.00  Piano, alkeet, yksityisopetus

 

PERJANTAI (Ville Suorsa)

16.40-17.40  Bändiopetus 8–11v.
17.45-18.25  Rumpuryhmä 10–13v.
18.30-19.30  Bändiopetus 11–14v.
15.30-20.00  Kitara, yksityisopetus
15.30-20.00  Sähkökitara, yksityisopetus
15.30-20.00  Sähköbasso, yksityisopetus
15.30-20.00  Rummut, yksityisopetus

KILO / Kilonpuiston koulu

 

TIISTAI (Heikki Honkanen)

16.30-17.20  Bändiryhmä 7–8v.
17.25-18.25  Bändiopetus 12–15v.
18.25-19.15  Bändiopetus 9–12v. (alkeet)
19.20-20.10  Bändiopetus 15–18v.
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähköbasso, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus

 

TORSTAI (Henri Jokinen)

16.00-16.50  Kitararyhmä 9–12v. (jatko)
17.00-17.50  Kitararyhmä 12–16v. (jatko)
18.00-18.50  Kitararyhmä 7–11v. (alkeet)
19.00-19.50  Ukuleleryhmä (alkeet)
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Ukulele, yksityisopetus

LAAJALAHTI / Laajalahden koulu

 

KESKIVIIKKO (Joonas Leppänen)

17.00-17.40  Rumpuryhmä 11–14v. (alkeet)
17.45-18.25  Rumpuryhmä 7–10v. (alkeet)
18.30-19.20  Bändiryhmä 7–8v.
16.00-20.00  Rummut, yksityisopetus

LATOKASKI / Kantokasken koulu

 

MAANANTAI (Heikki Honkanen)

18.00-18.50  Kitararyhmä 7–11v. (alkeet)
19.00-19.50  Ukuleleryhmä, aikuiset (alkeet)
16.00-20.00  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.00  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.00  Ukulele,  yksityisopetus

LEPPÄVAARA / Ruusutorpan koulu

 

KESKIVIIKKO (Opettaja ilm. myöh.)

17.30-18.30  Popkuoro 7–11v.
18.40-19.30  Piano & laulu -ryhmä 10–14v.
19.40-20.30  Poplauluryhmä, aikuiset
16.00-20.00  Poplaulu, yksityisopetus
16.00-20.00  Piano & laulu, yksityisopetus

 

TORSTAI (Vilma Räikkönen)

16.10-17.00  Bändiryhmä 7–8v.
17.05-17.55  Harmonikkaryhmä (jatko)
18.00-18.50  Harmonikkaryhmä 7–11v.
18.55-19.45  Harmonikkaryhmä (jatko)
16.00-20.00  Harmonikka, yksityisopetus

 

PERJANTAI (Vilma Räikkönen)

18.40-19.30  Bändiryhmä 7–8v.

LINTUVAARA / Lintumetsän koulu

 

MAANANTAI (Opettaja ilm. myöh.)

16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
16.00-20.00  Ukulele,  yksityis- ja ryhmäopetus

MANKKAA / Mankkaanpuron koulu

 

MAANANTAI (Niina Koskenniemi)

13.30-19.30  Poplaulu, yksityisopetus
13.30-19.30  Piano, yksityis- ja pariopetus
13.30-19.30  Piano & laulu, yksityis- ja pariopetus

 

TIISTAI (Ella Isotalo)

14.00-20.00  Viulu, yksityis- ja ryhmäopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus

 

TIISTAI (Laura Ikonen)

15:30-16:20  Kanteleryhmä 7–9v. (alkeet)
16:30-17:20  Kanteleryhmä 9–11v. (alkeet)
14.00-20.00  Kantele, yksityisopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja ryhmäopetus

 

KESKIVIIKKO (Niina Koskenniemi)

19:10-20:00  Poplauluryhmä 12–15v.
14.00-20.00  Poplaulu, yksityisopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus
14.00-20.00  Piano & laulu, yksityis- ja pariopetus

 

KESKIVIIKKO (Heikki Honkanen)

14.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
14.00-20.00  Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus

NIITTYKUMPU / Niittykummun koulu

 

TORSTAI (Niina Koskenniemi)

16.00-20.00  Poplaulu, yksityisopetus
16.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus
16.00-20.00  Piano & laulu, yksityis- ja pariopetus

NÖYKKIÖ / Martinkallion koulu

 

KESKIVIIKKO (Samuli Rautiainen)

13.30-19.30  Piano, yksityis- ja ryhmäopetus

OPINMÄKI / Espoo International School

 

MAANANTAI (Opettaja ilm. myöh.)

16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
16.00-20.00  Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus

SAUNALAHTI / Saunalahden koulu

 

TIISTAI (Ville Suorsa)

17.30-18.20  Bändiryhmä 7–8v.
18.30-19.20  Bändiopetus 9–12v. (alkeet)
16.00-20.00  Rummut, yksityisopetus
16.00-20.00  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.00  Sähkökitara, yksityisopetus

TUOMARILA / Tuomarilan koulu

 

MAANANTAI (Seppo Pulkkinen)

16.00-20.00  Rummut, yksityisopetus
16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus

 

TIISTAI (Seppo Pulkkinen)

16.00-20.00  Rummut, yksityisopetus
16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus

YMMERSTA / Ymmerstan koulu

 

KESKIVIIKKO (Opettaja ilm. myöh.)

16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
16.00-20.00  Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus