Espoo

Syyslukukausi 2022 käynnistyy viikolla 35. Uusia oppilaita otetaan mukaan niin kauan kuin opetusillassa on vapaita aikoja.

Opetuspisteemme Espoossa lukuvuonna 2022–2023:

  • Espoon keskus, Kirkkojärven koulu (Kotikyläntie 6)
  • Kilo, Kilonpuiston koulu (Kilonpuisto 5)
  • Laaksolahti, Lähderannan koulu (Lähdesuoni 4)
  • Latokaski, Kantokasken koulu (Kaskisavu 4)
  • Leppävaara 1, Leppävaaran koulu (Veräjäpellonkatu 2-4)  UUSI
  • Leppävaara 2, Ruusutorpan koulu (Leppävaarankatu 24)
  • Mankkaa, Mankkaanpuron koulu (Vanhan-Mankkaan tie 17)
  • Muurala, Koulumestarin koulu (Muuralanpiha 3)
  • Niittykumpu, Uusikummun koulu (Vuoritontuntie 18)
  • Nöykkiö, Martinkallion koulu (Martinkallio 2)
  • Olari, Päivänkehrän koulu (Päivänkehräntie 2)
  • Otaniemi, Kivimiehen koulu (Lämpömiehenkuja 2-3)
  • Saunalahti, Saunalahden koulu (Brinkinmäentie 1)
  • Tuomarila, Tuomarilan koulu (Puistotie 1

Ryhmätuntien tasot

  • alkeet: ei aikaisempaa kokemusta
  • alkeisjatko: opiskellut noin vuoden ko. instrumenttia
  • jatko: opiskellut vähintään kaksi vuotta ko. instrumenttia

HUOM! Yksityis- ja parituntien osalta ilmoitetaan kyseisen instrumentin koko opetusaika kyseisenä iltana. Oppitunnin kesto on 20–60 minuuttia.

Espoon keskusKiloLaaksolahtiLatokaskiLeppävaara 1Leppävaara 2MankkaaMuuralaNiittykumpuNöykkiöOlariOtaniemiSaunalahtiTuomarila

ESPOON KESKUS / Kirkkojärven koulu

MAANANTAI (Sini-Ilona Kieksi-Juvonen)

16.00–21.00  Piano / laulu & piano / laulu, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TIISTAI (Sini-Maaria Virolainen)

16.00–18.00  Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)
17.50–18.50
  Popkuoro, koululaiset
19.00–21.00  Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

PERJANTAI (Markus Laine)

16.45–17.45  Bändiopetus, koululaiset (alkeet)
17.50–18.40  Soitinstartti, 7–9-vuotiaat
18.50–19.50  Bändiopetus, koululaiset (jatko)
19.55–20.55  Bändiopetus, nuoret (jatko)

PERJANTAI (Tiia Katajamäki)

16.00–21.00  Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

KILO / Kilonpuiston koulu

TIISTAI (Ville Viitanen)

17.00–18.00  Bändiopetus, koululaiset (alkeisjatko)
18.05–19.05  Bändiopetus, nuoret (jatko)

TORSTAI (Vilma Räikkönen)

17.0021.00  Harmonikka, yksityis- ja ryhmäopetus (20–60 min. oppitunti)

LAAKSOLAHTI / Lähderannan koulu

TIISTAI (Outa Paju)

17.00–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

LATOKASKI / Kantokasken koulu

MAANANTAI (Ville Viitanen)

16.00–21.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI (Jesper Anastasiadis)

17.00–17.50  Soitinstartti, 7–9-vuotiaat
18.00–19.00  Bändiopetus, nuoret (alkeisjatko)
19.05–20.05  Bändiopetus, nuoret (jatko)

LEPPÄVAARA / Leppävaaran koulu

LAUANTAI (Maria Repo)

12.30–13.20  Soitinstartti, 7–9-vuotiaat

LEPPÄVAARA / Ruusutorpan koulu

MAANANTAI (Tiina Heikkinen)

17.00–21.00  Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (oppitunti 20–60 min.)

TIISTAI (Karoliina Koponen)

17.00–21.00  Piano / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (oppitunti 20–60 min.)

KESKIVIIKKO (Sini-Maaria Virolainen)

17.35–18.35  Popkuoro, koululaiset
18.45–21.00  Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

KESKIVIIKKO (Joonas Kaselius)

17.00–18.00  Kitara / ukulele, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)
18.15–19.05  Kitararyhmä, koululaiset (alkeisjatko)
19.00–21.00  Kitara / ukulele, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI (Joonas Kaselius)

17.00–18.00  Kitara / ukulele, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)
18.05–18.55  Kitararyhmä, koululaiset (alkeet)
19.00–21.00  Kitara / ukulele, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI (Katarina Olkinuora)

18.40–19.30  Soitinstartti, 7–9-vuotiaat

PERJANTAI (Katarina Olkinuora)

17.00–17.50  Soitinstartti, 7–9-vuotiaat
18.00–21.00  Laulu, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

MANKKAA / Mankkaanpuron koulu

MAANANTAI (Outa Paju)

14.30–21.00  Piano / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

MAANANTAI (Samuli Rautiainen)

14.30–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TIISTAI (Pauliina Koivusaari)

14.30–18.00  Viulu, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)
18.00–18.40  Viuluryhmä, koululaiset (alkeet)
18.45–21.00  Viulu, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TIISTAI (Laura Ikonen)

15.0021.00   Kantele / piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

KESKIVIIKKO (Outa Paju) 

15.00–21.00  Piano / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

KESKIVIIKKO (Ville Viitanen) 

14.30–20.00  Kitara / ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus (20–60 min. oppitunti)

MUURALA / Koulumestarin koulu

KESKIVIIKKO (Aku Tervakangas)

16.00–21.00  Rummut, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

NIITTYKUMPU / Niittykummun koulu

MAANANTAI (Aku Tervakangas)

16.00–21.00  Rummut, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TIISTAI (Lauri Yrjölä)

16.30–21.00  Kitara / ukulele / laulu & kitara, yksityis- ja ryhmäopetus (20–60 min. oppitunti)

KESKIVIIKKO (Anniina Karppinen)

16.00–21.00  Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI (Karoliina Koponen)

16.00–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI (Lauri Yrjölä)

16.00–21.00  Kitara / ukulele / laulu & kitara, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

NÖYKKIÖ / Martinkallion koulu

TIISTAI (Konsta Koskinen)

16.00–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

KESKIVIIKKO (Samuli Rautiainen)

16.00–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

OLARI / Päivänkehrän koulu

KESKIVIIKKO (Benjami Koskinen)

16.00–21.00  Kitara / ukulele, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

OTANIEMI / Kivimiehen koulu

KESKIVIIKKO (Joonas Leppänen)

16.00–21.00  Rummut, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

SAUNALAHTI / Saunalahden koulu

TIISTAI (Jesper Anastasiadis)

17.00–18.00   Bändiopetus, koululaiset (alkeet)
18.05–19.05  Bändiopetus, koululaiset (alkeisjatko)
19.10–21.00  Kitara, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

KESKIVIIKKO (Anni Järviö)

16.00–21.00  Laulu / laulu & piano / piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI (Sini-Ilona Kieksi-Juvonen)

16.00–21.00  Laulu / laulu & piano / piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TUOMARILA / Tuomarilan koulu

MAANANTAI (Benjami Koskinen)

16.00–21.00  Kitara / ukulele, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)