Espoo – Musiikkikoulu Demo

Espoo

Opetus alkaa syyslukukaudella viikolla 35 ja kevätlukukaudella viikolla 2.

Opetuspisteemme Espoossa lukuvuonna 2020–2021:

  • Espoon keskus, Kirkkojärven koulu (Kotikyläntie 6)
  • Kilo, Kilonpuiston koulu (Kilonpuisto 5)
  • Latokaski, Kantokasken koulu (Kaskisavu 4)
  • Leppävaara, Ruusutorpan koulu (Leppävaarankatu 24)
  • Mankkaa, Mankkaanpuron koulu (Vanhan-Mankkaan tie 17)
  • Niittykumpu, Niittykummun koulu (Niittyportti 3)
  • Nöykkiö, Martinkallion koulu (Martinkallio 2)
  • Olari, Kuitinmäen koulu (Friisinkalliontie 4)
  • Otaniemi, Kivimiehen koulu (Lämpömiehenkuja 2-3)
  • Saunalahti, Saunalahden koulu (Brinkinmäentie 1)
  • Suvela, Kirstin koulu (Kirstintie 11)

HUOM! Yksityis- ja parituntien osalta ilmoitetaan kyseisen instrumentin koko opetusaika kyseisenä iltana. Oppitunnin kesto on 20–60 minuuttia.

Ryhmätuntien tasot

  • alkeet: ei aikaisempaa kokemusta
  • alkeisjatko: opiskellut noin vuoden ko. instrumenttia
  • jatko: opiskellut vähintään kaksi vuotta ko. instrumenttia

Espoon keskusKiloLatokaskiLeppävaaraMankkaaNiittykumpuNöykkiöOlariOtaniemiSaunalahtiSuvela

ESPOON KESKUS / Kirkkojärven koulu

MAANANTAI (Sanni Tuomi)

16.00–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TIISTAI (Sini-Maaria Virolainen)

16.00–18.00 Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)
17.55–18.55
  Popkuoro, koululaiset
19.00–21.00  Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

PERJANTAI (Sami Karjalainen)

16.45–17.45  Bändiopetus, koululaiset (jatko)
17.50–18.50  Bändiopetus, koululaiset (alkeet)
19.00–20.00  Bändiopetus, nuoret (jatko) 

KILO / Kilonpuiston koulu

TIISTAI (Heikki Honkanen)

17.15–18.05  Soitinstartti, 7–9-vuotiaat
18.10–19.10  Bändiopetus, nuoret (jatko)
19.15–20.15
  Bändiopetus, koululaiset (alkeisjatko)

TORSTAI (Vilma Räikkönen)

16.30–17.20 Harmonikkaryhmä, koululaiset (alkeet)
17.20–19.30 Harmonikkaopetus (täynnä)
19.30–20.30 Harmonikka, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

LATOKASKI / Kantokasken koulu

MAANANTAI (Heikki Honkanen)

16.50–17.40  Kitararyhmä, koululaiset (alkeisjatko)
17.40–18.20  Kitararyhmä, koululaiset (jatko)
18.30–19.20  Kitararyhmä, koululaiset (alkeet)
19.30–21.00 Kitara, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI (Jesper Anastasiadis)

17.00–17.50 Soitinstartti, 7–9-vuotiaat
18.00–19.00 Bändiopetus, koululaiset (alkeet)
19.00–20.00 Bändiopetus, koululaiset (jatko)

LEPPÄVAARA / Ruusutorpan koulu

MAANANTAI (Tiina Heikkinen)

17.00–19.30  Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (oppitunti 20–60 min.)

TIISTAI (Sini-Ilona Kieksi-Juvonen)

17.00–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (oppitunti 20–60 min.)

KESKIVIIKKO (Sini-Maaria Virolainen)

17.00–17.40  Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)
17.45–18.45  Popkuoro, koululaiset
18.45–21.00 Laulu / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI / luokka 1 (Katarina Olkinuora)

18.40–19.30  Soitinstartti, 7–9-vuotiaat

TORSTAI / luokka 2 (Teemu Blomberg)

17.00–17.50 Ukuleleryhmä, koululaiset (alkeet)
18.00–18.50 Kitararyhmä, koululaiset (alkeet)
19.00–19.50 Kitararyhmä, aikuiset (alkeet)
20.00–21.00 Kitara / ukulele, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

PERJANTAI (Laura Ilanen)

18.40–19.30  Soitinstartti, 7–9-vuotiaat

MANKKAA / Mankkaanpuron koulu

MAANANTAI/luokka 1 (Niina Koskenniemi)

14.30–21.00  Piano / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)
19.10–20.00 Lauluryhmä, nuoret (jatko)

MAANANTAI/luokka 2 (Samuli Rautiainen)

14.30–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TIISTAI/luokka 1 (Ella Isotalo)

14.30–21.00  Viulu / piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TIISTAI/luokka 2 (Laura Ikonen)

15.00–21.00  Kantele / piano (alkeet), yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

KESKIVIIKKO/luokka 1 (Niina Koskenniemi)

14.30–21.00 Piano / laulu & piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. 

KESKIVIIKKO/luokka 2 (Heikki Honkanen) 

14.00–21.00  Kitara / ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus (20–60 min. oppitunti)

NIITTYKUMPU / Niittykummun koulu

TIISTAI (Lauri Yrjölä)

16.30–17.30 Kitara / laulu & kitara, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)
17.30–18.20 Kitararyhmä, koululaiset (alkeet)
18.30–21.00 Kitara / laulu & kitara, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

KESKIVIIKKO (Mirjam Puukki)

16.10–21.00  Laulu / piano (alkeet), yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI/luokka 1 (Karoliina Koponen)

16.10–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI/luokka 2 (Lauri Yrjölä)

16.10–21.00  Kitara / laulu & kitara, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

NÖYKKIÖ / Martinkallion koulu

KESKIVIIKKO (Samuli Rautiainen)

16.00–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

OLARI / Kuitinmäen koulu

KESKIVIIKKO (Teemu Blomberg)

15.00–21.00  Kitara / ukulele, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

OTANIEMI / Kivimiehen koulu

KESKIVIIKKO (Joonas Leppänen)

16.00–17.15  Rummut, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)
17.15–18.05  Soitinstartti, 7–9-vuotiaat
18.10–21.00 Rummut, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI (Sanni Tuomi)

16.00–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

SAUNALAHTI / Saunalahden koulu

TIISTAI (Timo Rantama)

17.15–18.05  Soitinstartti, 7–9-vuotiaat
16.00–20.30 Bändisoittimet, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

TORSTAI (Sini-Ilona Kieksi-Juvonen)

16.00–21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)

SUVELA / Kirstin koulu

MAANANTAI  (Teemu Blomberg)

16.00–21.00  Kitara / ukulele / rummut, yksityis- ja pariopetus (20–60 min. oppitunti)