Espoo – Musiikkikoulu Demo

Espoo

Opetuspaikkamme Espoossa lukuvuonna 2019–2020:

  • Espoon keskus, Kirkkojärven koulu (Kotikyläntie 6)
  • Kilo, Kilonpuiston koulu (Kilonpuisto 5)
  • Latokaski, Kantokasken koulu (Kaskisavu 4)
  • Leppävaara, Ruusutorpan koulu (Leppävaarankatu 24)
  • Mankkaa, Mankkaanpuron koulu (Vanhan-Mankkaan tie 17)
  • Niittykumpu, Niittykummun koulu (Niittyportti 3)
  • Nöykkiö, Martinkallion koulu (Martinkallio 2)
  • Olari, Kuitinmäen koulu (Friisinkalliontie 4) – UUSI
  • Otaniemi, Kivimiehen koulu (Lämpömiehenkuja 2-3)
  • Saunalahti, Saunalahden koulu (Brinkinmäentie 1)
  • Tuomarila, Kirstin koulu (Kirstintie 11)

HUOM! Lukujärjestyksessä ilmoitetaan instrumentin koko opetusaika kyseisenä iltana. Täytäthän ilmoittautumislomakkeelle toiveen kellonajasta ja tunnin kestosta.

Opetus alkaa pääsääntöisesti syyslukukaudella viikolla 35 ja kevätlukukaudella viikolla 2.

Espoon keskusKiloLatokaskiLeppävaaraMankkaaNiittykumpuNöykkiöOlariOtaniemiSaunalahtiTuomarila

ESPOON KESKUS / Kirkkojärven koulu

TIISTAI (Sini-Maaria Virolainen) – täynnä

18.00-19.00  Popkuoro 7–11v.
15.30-20.30  Poplaulu, yksityisopetus
15.30-20.30  Piano, alkeet, yksityis- ja pariopetus

PERJANTAI (Sami Karjalainen) – täynnä

16.40-17.40  Bändiopetus 10–12v. (jatko)
17.45-18.25  Rumpuryhmä 11–14v.
18.30-19.30  Bändiopetus 12–15v. (jatko)
15.30-20.30  Kitara, yksityisopetus
15.30-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
15.30-20.30  Rummut, yksityisopetus 

KILO / Kilonpuiston koulu

TIISTAI (Heikki Honkanen) – täynnä

17.10-18.00  Kitararyhmä 7–10v. (alkeet)
18.00-19.00  Bändiopetus 13–17v. (jatko)
19.05-19.55
   Bändiopetus 9-12v. (alkeet)
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähköbasso, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus

TORSTAI (Vilma Räikkönen)

16.30-17.20 Bändiryhmä 7-8v. – täynnä
17.20-18.10  Harmonikkaryhmä 1 (jatko) TILAA
18.10-18.50  Harmonikkaryhmä 2 (alkeisjatko) täynnä 
18.50-19.40 Harmonikkaryhmä 3 (jatko) täynnä
19.40-20.30  Harmonikka, yksityisopetus  VAPAA AIKA

LATOKASKI / Kantokasken koulu

MAANANTAI (Heikki Honkanen) – täynnä

16.50-17.40  Kitararyhmä 7–11v. (alkeet) 
17.40-18.30  Kitararyhmä 10–13v. (alkeisjatko)
18.30-19.20  Bändiryhmä 7–10v.
16.00-20.00
 Kitara, yksityisopetus
16.00-20.00  Ukulele, yksityisopetus
16.00-20.00  Rummut,  yksityisopetus

LEPPÄVAARA / Ruusutorpan koulu

MAANANTAI (Tiina Heikkinen) – täynnä

17.00-20.00  Poplaulu, yksityisopetus
17.00-20.00  Piano & laulu, yksityisopetus

KESKIVIIKKO (Sini-Maaria Virolainen) – täynnä

17.30-18.30  Popkuoro 7–11v.
16.00-20.30  Poplaulu, yksityisopetus
16.00-20.30  Piano & laulu, yksityis- ja pariopetus
16.00-20.30  Piano, yksityis- ja pariopetus

TORSTAI (Katarina Olkinuora) 

18.40-19.30  Bändiryhmä 7–8v. – täynnä

PERJANTAI (Laura Ilanen) 

18.40-19.30  Bändiryhmä 7–8v. – täynnä

MANKKAA / Mankkaanpuron koulu

MAANANTAI (Niina Koskenniemi) – täynnä

14.00-20.00  Poplaulu, yksityisopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus
14.00-20.00  Piano & laulu, yksityis- ja pariopetus

MAANANTAI (Samuli Rautiainen) – täynnä

17.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus

TIISTAI (Ella Isotalo) – täynnä

14.00-20.00  Viulu, yksityis- ja ryhmäopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus

TIISTAI (Laura Ikonen) – täynnä

14.00-20.00  Kantele, yksityis- ja ryhmäopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja ryhmäopetus

KESKIVIIKKO (Niina Koskenniemi) – täynnä

18.20-19.10  Poplauluryhmä 8–12v.
19.10-20.00
  Poplauluryhmä 13–16v.
14.00-20.00  Poplaulu, yksityisopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus
14.00-20.00  Piano & laulu, yksityis- ja pariopetus

KESKIVIIKKO (Heikki Honkanen)

19.30-20.00  Kitara/ukulele, yksityisopetus VAPAA AIKA

NIITTYKUMPU / Niittykummun koulu

TORSTAI (Raimo Survo) – täynnä

16.30-21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus

TORSTAI (Lauri Yrjölä)

20.00-20.30  Kitara/ukulele, yksityisopetus VAPAA AIKA

NÖYKKIÖ / Martinkallion koulu

KESKIVIIKKO (Samuli Rautiainen) – täynnä

16.00-20.30  Piano, yksityis- ja pariopetus

OLARI / Kuitinmäen koulu

KESKIVIIKKO (Paavo Mikkonen) – täynnä

16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
16.00-20.00  Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus

OTANIEMI / Kiviniemen koulu

KESKIVIIKKO (Joonas Leppänen) – täynnä

17.00-17.40  Rumpuryhmä 8–11v. (jatko)
17.45-18.25  Rumpuryhmä 7–10v. (alkeet)
16.00-20.00  Rummut, yksityisopetus
16.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus

SAUNALAHTI / Saunalahden koulu

TIISTAI (Ville Suorsa) – täynnä

17.30-18.20  Bändiryhmä 7–10v.
18.25-19.15  Bändiopetus 10–12v. (jatko)
16.00-20.30  Piano, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähköbasso, yksityisopetus

TUOMARILA / Kirstin koulu

MAANANTAI (Teemu Blomberg) – täynnä

16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus