Espoo – Musiikkikoulu Demo

Espoo

Opetuspaikkamme Espoossa lukuvuonna 2019–2020:

  • Espoon keskus, Kirkkojärven koulu (Kotikyläntie 6)
  • Kalajärvi, Kalajärven peruskoulu (Hiirisuontie 1)
  • Kilo, Kilonpuiston koulu (Kilonpuisto 5)
  • Laajalahti, Laajalahden koulu (Elisenvaarankuja 9)
  • Latokaski, Kantokasken koulu (Kaskisavu 4)
  • Leppävaara, Ruusutorpan koulu (Leppävaarankatu 24)
  • Mankkaa, Mankkaanpuron koulu (Vanhan-Mankkaan tie 17)
  • Niittykumpu, Niittykummun koulu (Niittyportti 3)
  • Nöykkiö, Martinkallion koulu (Martinkallio 2)
  • Olari, Kuitinmäen koulu (Kuitinkuja 4) – UUSI
  • Saunalahti, Saunalahden koulu (Brinkinmäentie 1)
  • Tuomarila, Tuomarilan koulu (Puistotie 13)

HUOM! Lukujärjestyksessä ilmoitetaan instrumentin koko opetusaika kyseisenä iltana. Täytäthän ilmoittautumislomakkeelle toiveen kellonajasta ja tunnin kestosta.

Opetus alkaa pääsääntöisesti syyslukukaudella viikolla 35 ja kevätlukukaudella viikolla 2.

Espoon keskusKalajärviKiloLaajalahtiLatokaskiLeppävaaraMankkaaNiittykumpuNöykkiöOlariSaunalahtiTuomarila

ESPOON KESKUS / Kirkkojärven koulu

 

TIISTAI (Sini-Maaria Virolainen)

18.00-19.00  Popkuoro 7–11v.
15.30-20.30  Poplaulu, yksityisopetus
15.30-20.30  Piano, alkeet, yksityis- ja pariopetus

 

PERJANTAI (Sami Karjalainen)

16.40-17.40  Bändiopetus 10–12v. (jatko)
17.45-18.25  Rumpuryhmä 11–14v.
18.30-19.30  Bändiopetus 12–15v. (jatko)
15.30-20.30  Kitara, yksityisopetus
15.30-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
15.30-20.30  Rummut, yksityisopetus

KALAJÄRVI / Kalajärven peruskoulu

 

MAANANTAI (opettaja ilmoitetaan myöhemmin)

16.00-21.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
16.00-21.00 Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus

KILO / Kilonpuiston koulu

 

TIISTAI (Heikki Honkanen)

16.20-17.10  Kitararyhmä 7–10v. (alkeet)
17.10-18.00  Bändiopetus 9–12v. (alkeet)
18.00-19.00
  Bändiopetus 13–17v. (jatko)
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähköbasso, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus

 

TORSTAI (Vilma Räikkönen)


16.30-17.20
Bändiryhmä 7-8v.

17.20-18.10  Harmonikkaryhmä 1 (jatko)
18.10-18.50  Harmonikkaryhmä 2 (alkeisjatko)
18.50-19.40  Harmonikkaryhmä 3 (jatko)
16.30-20.30  Harmonikka, yksityisopetus

 

LAAJALAHTI / Laajalahden koulu

 

KESKIVIIKKO (Joonas Leppänen)

17.00-17.40  Rumpuryhmä 8–11v. (jatko)
17.45-18.25  Rumpuryhmä 7–10v. (alkeet)
16.00-20.00  Rummut, yksityisopetus
16.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus

LATOKASKI / Kantokasken koulu

 

MAANANTAI (Heikki Honkanen)

16.50-17.40  Kitararyhmä 7–11v. (alkeet) 
17.40-18.30  Kitararyhmä 10–13v. (alkeisjatko)
18.30-19.20  Bändiryhmä 7–10v.
16.00-20.00
 Kitara, yksityisopetus
16.00-20.00  Ukulele, yksityisopetus
16.00-20.00  Rummut,  yksityisopetus

LEPPÄVAARA / Ruusutorpan koulu

 

KESKIVIIKKO (Sini-Maaria Virolainen)

17.30-18.30  Popkuoro 7–11v.
16.00-20.30  Poplaulu, yksityisopetus
16.00-20.30  Piano & laulu, yksityis- ja pariopetus
16.00-20.30  Piano, yksityis- ja pariopetus

 

TORSTAI 

18.40-19.25  Bändiryhmä 7–8v.

 

PERJANTAI (Laura Ilanen)

18.40-19.30  Bändiryhmä 7–8v.

MANKKAA / Mankkaanpuron koulu

 

MAANANTAI (Niina Koskenniemi)

14.00-20.00  Poplaulu, yksityisopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus
14.00-20.00  Piano & laulu, yksityis- ja pariopetus

 

TIISTAI (Ella Isotalo)

14.00-20.00  Viulu, yksityis- ja ryhmäopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus

 

TIISTAI (Laura Ikonen)

14.00-20.00  Kantele, yksityis- ja ryhmäopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja ryhmäopetus

 

KESKIVIIKKO (Niina Koskenniemi)

18.20-19.10  Poplauluryhmä 8–12v.
19.10-20.00
  Poplauluryhmä 13–16v.
14.00-20.00  Poplaulu, yksityisopetus
14.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus
14.00-20.00  Piano & laulu, yksityis- ja pariopetus

 

KESKIVIIKKO (Heikki Honkanen)

14.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
14.00-20.00  Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus

NIITTYKUMPU / Niittykummun koulu

 

TIISTAI (Opettaja ilm. myöhemmin)

16.30-21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus

 

TORSTAI (Raimo Survo)

16.30-21.00  Poplaulu, yksityisopetus
16.30-21.00  Piano, yksityis- ja pariopetus
16.30-21.00  Piano & laulu, yksityis- ja pariopetus

 

TORSTAI (Henri Jokinen)

16.30-21.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
16.30-21.00  Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus

 

NÖYKKIÖ / Martinkallion koulu

 

KESKIVIIKKO (Samuli Rautiainen)

16.00-20.30  Piano, yksityis- ja pariopetus

OLARI / Kuitinmäen koulu

 

KESKIVIIKKO (Paavo Mikkonen)

16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
16.00-20.00  Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus

SAUNALAHTI / Saunalahden koulu

 

TIISTAI (Ville Suorsa)

17.30-18.20  Bändiryhmä 7–10v.
18.25-19.15  Bändiopetus 10–12v. (jatko)
16.00-20.30  Piano, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähköbasso, yksityisopetus

TUOMARILA / Tuomarilan koulu

 

MAANANTAI (Seppo Pulkkinen)

16.00-20.00  Rummut, yksityisopetus
16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus

 

TIISTAI (Seppo Pulkkinen)

16.00-20.00  Rummut, yksityisopetus
16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus