Helsinki

Opetuspaikkamme Helsingissä lukuvuonna 2018–2019:

  • Itäkeskus, Itäkeskuksen koulu (Olavinlinnanpolku 1)
  • Jätkäsaari, oma toimitila (Saukonpaadenranta 4 G)
  • Laakso, Helsingin Rudolf Steiner -koulu (Lehtikuusentie 6)
  • Ruoholahti, Ruoholahden ala-asteen koulu (Santakatu 6)
  • Tapanila 1, Hiidenkiven koulu (Rajatie 7)
  • Tapanila 2, Tapanilan Urheilukeskus (Hiidenkiventie 21)
  • Töölö, Taivallahden peruskoulu (Eteläinen Hesperiankatu 38) – UUSI

Lukujärjestyksessä ilmoitetaan instrumentin koko opetusaika kyseisenä iltana. Täytäthän ilmoittautumislomakkeelle toiveen kellonajasta ja tunnin kestosta.

HUOM! Jos ryhmän kohdalla on TÄYNNÄ-teksti, kannattaa silti ilmoittautua jonoon. Ilmoitamme uusista ryhmistä ja vapautuneista paikoista jonoon ilmoittautuneille ensimmäisenä. Klikkaa tästä ilmoittautumaan ryhmään tai jonoon.

ItäkeskusJätkäsaariLaaksoRuoholahtiTapanila 1Tapanila 2Töölö

ITÄKESKUS / Itäkeskuksen koulu

 

TIISTAI (Henri Jokinen)

17.00-17.50  Kitararyhmä 7–11v. (alkeet)
18.00-18.40  Kitararyhmä 9–12v. (jatko)
18.45-19.25  Kitararyhmä 13–16v. (jatko)
15.30-20.00  Kitara, yksityisopetus
15.30-20.00  Ukulele, yksityisopetus

JÄTKÄSAARI / Saukonpaadenranta

 

TORSTAI (Heikki Honkanen)

15:00-15:50  Bändiopetus 9–10v.
15.50-16.50  Bändiopetus 10–12v.
16.55-17.45  Bändiopetus 8–9v.
18.20-19.10  Bändiopetus 13–15v. (jatko)
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus

LAAKSO / Helsingin Rudolf Steiner -koulu

 

TIISTAI (Kata Vuoristo)

18:30-19:20  Poplauluryhmä 8–11v.
16.00-20.00  Poplaulu, yksityisopetus
16.00-20.00  Piano, yksityisopetus
16.00-20.00  Piano & laulu, yksityisopetus

 

KESKIVIIKKO (Ville Suorsa)

15.50-16.50  Bändiopetus 11–13v.
16.55-17.55  Bändiopetus 9–11v.
18.00-18.50  Bändiryhmä 7–8v.
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus

RUOHOLAHTI / Ruoholahden ala-aste

 

MAANANTAI (Sini-Maaria Virolainen)

17.10-18.00  Popkuoro 7–12v.
18.10-19.00  Popkuoro 13–17v.
19.10-20.00  Poplauluryhmä, nuoret aikuiset
20.00-21.00  Poplaulu, yksityisopetus

TAPANILA / Hiidenkiven koulu

 

KESKIVIIKKO (Vilma Räikkönen)

16.10-17.00  Bändiryhmä 7–8v.
17.05-17.55  Harmonikkaryhmä 7–11v. (alkeet)
18.00-19.00  Harmonikkaryhmä (jatko) – TÄYNNÄ
19.00-20.00  Harmonikka, yksityisopetus

 

TORSTAI (Heikki Hänninen)

17.00-17.40  Kitararyhmä 11–13v. (jatko) – TÄYNNÄ
17.45-18.35  Bändiopetus 9–11v. (alkeet) – TÄYNNÄ
19.15-20.15  Bändiopetus 10–15v. (jatko)
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus

TAPANILA / Tapanilan Urheilukeskus

 

MAANANTAI (Laura Ikonen)

15.00-20.30  Kantele, yksityis- ja ryhmäopetus

 

TORSTAI (Kata Vuoristo)

16.00-16.40  Piano & laulu -ryhmä 9–15v.
17.20-18.00  Poplauluryhmä 11–15v.
18.00-19.00  Popkuoro 7–11v.
15.00-21.00  Poplaulu, yksityisopetus
15.00-21.00  Piano, yksityisopetus
15.00-21.00  Piano & laulu, yksityisopetus

 

PERJANTAI (Ella Isotalo)

17.00-17.50  Bändiryhmä 7–8v.
15.00-20.00  Viulu, yksityis- ja ryhmäopetus
15.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus

TÖÖLÖ / Taivallahden koulu

 

KESKIVIIKKO (Mikko Enqvist)

16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
16.00-20.00  Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus