Toimipisteemme Helsingissä lukuvuonna 2017–2018:

  • Itäkeskus, Itäkeskuksen koulu (Olavinlinnanpolku 1)
  • Jätkäsaari, oma toimitila (Saukonpaadenranta 4 G)
  • Laakso, Helsingin Rudolf Steiner -koulu (Lehtikuusentie 6)
  • Ruoholahti, Ruoholahden ala-asteen koulu (Santakatu 6) – UUSI
  • Tapanila, Tapanilan Urheilukeskus (Hiidenkiventie 21)
  • Tapanila, Hiidenkiven koulu (Rajatie 7)

Toimipisteet kartalla

Alla olevasta lukujärjestyksestä näet opetustarjonnan ja aikataulut toimipisteittäin. Lukujärjestyksessä on aina instrumentin koko opetusaika kyseisenä iltana. Ilmoittautumislomakkeelle täytetään toiveet kellonajasta ja tunnin kestosta.

Ilmoittaudu tästä

 

Lukujärjestys

No event hours available!
Ma Ti Ke To Pe La
Itäkeskus / Itäkeskuksen koulu
Kitara / Ukulele, yksityisopetus
16:00 - 20:00

Itäkeskus / Itäkeskuksen koulu
Kitararyhmä (alkeet)
17:00 - 18:00

Itäkeskus / Itäkeskuksen koulu
Kitararyhmä (jatko)
18:00 - 19:00

Itäkeskus / Itäkeskuksen koulu
Kitararyhmä, aikuiset
19:00 - 20:00

Ti

  • Itäkeskus / Itäkeskuksen koulu Kitara / Ukulele, yksityisopetus
    16:00 - 20:00
  • Itäkeskus / Itäkeskuksen koulu Kitararyhmä (alkeet)
    17:00 - 18:00
  • Itäkeskus / Itäkeskuksen koulu Kitararyhmä (jatko)
    18:00 - 19:00
  • Itäkeskus / Itäkeskuksen koulu Kitararyhmä, aikuiset
    19:00 - 20:00
Ma Ti Ke To Pe La
Jätkäsaari / Saukonpaadenranta
Bändiopetus
15:00 - 21:00

Jätkäsaari / Saukonpaadenranta
Kitara / Ukulele, yksityisopetus
15:00 - 21:00
Jätkäsaari / Saukonpaadenranta
Huilu, yksityis- ja ryhmäopetus
15:00 - 18:00
Jätkäsaari / Saukonpaadenranta
Bändiryhmä
7–8v.
18:45 - 19:45

Ma

  • Jätkäsaari / Saukonpaadenranta Bändiryhmä
    7–8v.
    18:45 - 19:45

To

  • Jätkäsaari / Saukonpaadenranta Bändiopetus
    15:00 - 21:00
  • Jätkäsaari / Saukonpaadenranta Kitara / Ukulele, yksityisopetus
    15:00 - 21:00

Pe

  • Jätkäsaari / Saukonpaadenranta Huilu, yksityis- ja ryhmäopetus
    15:00 - 18:00
Ma Ti Ke To Pe La
Laakso / Rudolf Steiner -koulu
Piano / Kitara,
yksityisopetus
15:00 - 20:00

Laakso / Rudolf Steiner -koulu
Bändiopetus 10–12v.
15:50 - 16:50

Laakso / Rudolf Steiner -koulu
Bändiopetus 8–10v.
16:55 - 17:55

Ke

  • Laakso / Rudolf Steiner -koulu Piano / Kitara,
    yksityisopetus
    15:00 - 20:00
  • Laakso / Rudolf Steiner -koulu Bändiopetus 10–12v.
    15:50 - 16:50
  • Laakso / Rudolf Steiner -koulu Bändiopetus 8–10v.
    16:55 - 17:55
Ma Ti Ke To Pe La
Ruoholahti / Ruoholahden ala-aste
Poplaulu, yksityisopetus
15:30 - 17:00
Ruoholahti / Ruoholahden ala-aste
Popkuoro
7–12v.
17:00 - 18:00
Ruoholahti / Ruoholahden ala-aste
Popkuoro
12–17v.
18:10 - 19:10

Ruoholahti / Ruoholahden ala-aste
Viihdekuoro, aikuiset
19:20 - 20:20

Ma

  • Ruoholahti / Ruoholahden ala-aste Poplaulu, yksityisopetus
    15:30 - 17:00
  • Ruoholahti / Ruoholahden ala-aste Popkuoro
    7–12v.
    17:00 - 18:00
  • Ruoholahti / Ruoholahden ala-aste Popkuoro
    12–17v.
    18:10 - 19:10
  • Ruoholahti / Ruoholahden ala-aste Viihdekuoro, aikuiset
    19:20 - 20:20
Ma Ti Ke To Pe La
Tapanila / Hiidenkiven koulu
Rummut, yksityisopetus
16:00 - 17:00

Tapanila / Hiidenkiven koulu
Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
16:00 - 20:00

Tapanila / Hiidenkiven koulu
Bändiryhmä
7–10v.
17:50 - 18:40

Tapanila / Hiidenkiven koulu
Bändiopetus
10–14v.
19:00 - 20:00

To

  • Tapanila / Hiidenkiven koulu Rummut, yksityisopetus
    16:00 - 17:00
  • Tapanila / Hiidenkiven koulu Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
    16:00 - 20:00
  • Tapanila / Hiidenkiven koulu Bändiryhmä
    7–10v.
    17:50 - 18:40
  • Tapanila / Hiidenkiven koulu Bändiopetus
    10–14v.
    19:00 - 20:00
Ma Ti Ke To Pe La
Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus
Huilu, yksityis- ja ryhmäopetus
13:30 - 16:00
Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus
Kantele, yksityis- ja ryhmäopetus
15:00 - 20:30
Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus
Harmonikka, yksityis- ja ryhmäopetus
15:30 - 17:30
Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus
Poplaulu / Piano
yksityis- ja ryhmäopetus
15:30 - 17:00
Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus
Viulu / Piano,
yksityis- ja ryhmäopetus
15:00 - 20:00

Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus
Bändiryhmä
7–8v.
17:00 - 18:00
Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus
Poplauluryhmä 10–14v.
17:00 - 18:00
Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus
Popkuoro
7–12v.
18:00 - 19:00
Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus
Harmonikka, yksityis- ja ryhmäopetus
19:10 - 20:10
Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus
Poplaulu / Piano
yksityis- ja ryhmäopetus
19:00 - 20:30

Ma

  • Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus Kantele, yksityis- ja ryhmäopetus
    15:00 - 20:30

Ke

  • Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus Harmonikka, yksityis- ja ryhmäopetus
    15:30 - 17:30
  • Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus Harmonikka, yksityis- ja ryhmäopetus
    19:10 - 20:10

To

  • Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus Poplaulu / Piano
    yksityis- ja ryhmäopetus
    15:30 - 17:00
  • Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus Poplauluryhmä 10–14v.
    17:00 - 18:00
  • Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus Popkuoro
    7–12v.
    18:00 - 19:00
  • Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus Poplaulu / Piano
    yksityis- ja ryhmäopetus
    19:00 - 20:30

Pe

  • Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus Viulu / Piano,
    yksityis- ja ryhmäopetus
    15:00 - 20:00
  • Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus Bändiryhmä
    7–8v.
    17:00 - 18:00

La

  • Tapanila / Tapanilan Urheilukeskus Huilu, yksityis- ja ryhmäopetus
    13:30 - 16:00
No events available!