Helsinki

Opetuspaikkamme Helsingissä lukuvuonna 2018–2019:

  • Itäkeskus, Itäkeskuksen koulu (Olavinlinnanpolku 1)
  • Jätkäsaari, oma toimitila (Saukonpaadenranta 4 G)
  • Laakso, Helsingin Rudolf Steiner -koulu (Lehtikuusentie 6)
  • Metsälä, Art Soppi (Läkkisepäntie 4a) – UUSI
  • Ruoholahti, Ruoholahden ala-asteen koulu (Santakatu 6)
  • Tapanila 1, Hiidenkiven koulu (Rajatie 7)
  • Tapanila 2, Tapanilan Urheilukeskus (Hiidenkiventie 21)
  • Töölö, Taivallahden peruskoulu (Eteläinen Hesperiankatu 38) – UUSI

Lukujärjestyksessä ilmoitetaan instrumentin koko opetusaika kyseisenä iltana. Täytäthän ilmoittautumislomakkeelle toiveen kellonajasta ja tunnin kestosta.

ItäkeskusJätkäsaariLaaksoMetsäläRuoholahtiTapanila 1Tapanila 2Töölö

ITÄKESKUS / Itäkeskuksen koulu

 

TIISTAI (Henri Jokinen)

17.00-17.50  Kitararyhmä 7–11v. (alkeet)
17.50-18.40  Kitararyhmä 9–12v. (jatko)
18.45-19.25  Kitararyhmä 13–16v. (jatko)
19.30-20.20  Kitararyhmä, aikuiset (alkeet)
15.30-20.00  Kitara, yksityisopetus
15.30-20.00  Ukulele, yksityisopetus

JÄTKÄSAARI / Saukonpaadenranta

 

TORSTAI (Heikki Honkanen)

15.50-16.50  Bändiopetus 9–12v.
17.30-18.20  Bändiryhmä 7–8v.
18.30-19.30  Bändiopetus 12–15v.
19.20-20.10  Bändiopetus 15–18v.
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus

LAAKSO / Helsingin Rudolf Steiner -koulu

 

TIISTAI (Kata Vuoristo)

17.30-18.20  Piano & laulu -ryhmä 10–14v.
18:30-19:20  Poplauluryhmä 8–11v.
16.00-20.00  Poplaulu, yksityis- ja ryhmäopetus
16.00-20.00  Piano, yksityisopetus
16.00-20.00  Piano & laulu, yksityisopetus

 

KESKIVIIKKO (Ville Suorsa)

15.50-16.50  Bändiopetus 11–13v.
16.55-17.55  Bändiopetus 9–11v.
18.00-18.50  Bändiryhmä 7–8v.
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus

METSÄLÄ / Art Soppi

 

KESKIVIIKKO (Opettaja ilm. myöh.)

17.30-21.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
17.30-21.00  Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus

RUOHOLAHTI / Ruoholahden ala-aste

 

MAANANTAI (Sini-Maaria Virolainen)

17.00-18.00  Popkuoro 7–11v
18.10-19.10  Popkuoro 12–17v.
19.20-20.10  Poplauluryhmä, aikuiset
19.00-21.00  Poplaulu, yksityisopetus

TAPANILA / Hiidenkiven koulu

 

KESKIVIIKKO (Vilma Räikkönen)

16.15-17.05  Bändiryhmä 7–8v.
17.10-18.00  Bändiryhmä 7–8v.
18.00-18.50  Harmonikkaryhmä 7–11v. (alkeet)
18.55-19.45  Harmonikkaryhmä (jatko)
16.00-20.00  Harmonikka, yksityisopetus

 

TORSTAI (Heikki Hänninen)

17.00-17.50  Kitararyhmä 9–13v. (jatko)
17.55-18.45  Bändiopetus 9–11v.
18.50-19.50  Bändiopetus 10–15v. (jatko)
16.00-20.30  Kitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Sähkökitara, yksityisopetus
16.00-20.30  Rummut, yksityisopetus

TAPANILA / Tapanilan Urheilukeskus

 

MAANANTAI (Laura Ikonen)

15.00-20.30  Kantele, yksityis- ja ryhmäopetus

 

TORSTAI (Kata Vuoristo)

16.00-16.50  Piano & laulu -ryhmä 9–15v.
17.00-17.50  Poplauluryhmä 11–15v.
18.00-19.00  Popkuoro 7–11v.
19.05-19.55  Poplauluryhmä, aikuiset
15.30-21.00  Poplaulu, yksityisopetus
15.30-21.00  Piano, yksityisopetus
15.30-21.00  Piano & laulu, yksityisopetus

 

PERJANTAI (Ella Isotalo)

17.00-17.50  Bändiryhmä 7–8v.
15.00-20.00  Viulu, yksityis- ja ryhmäopetus
15.00-20.00  Piano, yksityis- ja pariopetus

TÖÖLÖ / Taivallahden koulu

 

KESKIVIIKKO (Mikko Enqvist)

16.00-20.00  Kitara, yksityis- ja ryhmäopetus
16.00-20.00  Ukulele, yksityis- ja ryhmäopetus